ProVitamin.hu - Vitaminok, kozmetikumok, bioélelmiszerek áruháza
Részletes keresés

Termékkategóriák

Bejelentkezés

Kérjük, jelentkezzen be!

Regisztráció  |  Elfelejtett jelszó

Kedvencek

Méhpempő, propolisz, virágpor

F

Fahéj
Vágott darabokban, vagy őrölt állapotban kerül forgalomba. Illóolajat, csersavat, nyálkát, gyantát, cukrot, keményítőt és fahéjaldehidet tartalmaz. A gyógyászatban emésztésserkentő, étvágyjavító, gyomorerősítő hatása miatt használják. A fahéj serkenti az emésztést, és hurutok ellen is kiváló. A fahéjat a leggyakrabban megfázások, meghűlések kezelésére használják. Erős fertőtlenítőszer. Hatásos ellenszere sok baktériumnak és gombának. Húgyúti fertőzések kezelésére is kiváló. Segít bontani a glükózt, így szabályozva a vércukorszintet. Vérzéscsillapító hatása is van. A fahéj illata állítólag az agyműködésre is serkentőleg hat, és a rovarokat is elriasztja. Emésztési panaszokra is jó. Oldja a görcsöket és a felfújódást, megnyugtatja a gyomrot, elősegíti az emésztést További részletek »
Fahéj jótékony hatásai
A fahéjat a gyógyászatban a leggyakrabban emésztésserkentő, étvágyjavító és gyomorerősítő hatása miatt használják. A vércukorszint és a koleszterin mellett a szív- és érrendszerre is jótékony hatással van. Tapasztalatok szerint már napi két gramm fahéj jelentősen csökkentheti a magas vércukorszintet és a vérnyomást, étrendkiegészítőként fogyasztva a szükséges gyógyszeres kezelés mellett kiemelkedő eredményeket hozhat a diabétesz és a magas vérnyomás kezelésében.

Fahéjjal a cukorbetegség és magas koleszterin ellen

Fahéjjal a cukorbetegség és magas koleszterin ellen »

További részletek »
Fehér tea
A fehér tea jótékony hatásai tagadhatatlanok. Antioxidáns tartalma a zöld teában található mennyiség nem kevesebb, mint kétszerese! Ezek hatástalanítják a káros szabad gyököket, s ez által lassítja az öregedési folyamatokat. A fehér tea rákmegelőző hatású, mivel flavonoid tartalma megakadályozza a sejtburjánzást. A fehér tea fogyasztók esetében ritkábban lép fel a szívinfarktus kockázata, illetve alacsonyabb arányban szenvednek szív- és érrendszeri betegségekben. A fehér tea vérnyomáscsökkentő hatású is egyben, illetve koleszterincsökkentő és érelmeszesedést gátló. További részletek »
Fehér tea jótékony hatásai
A fehér tea csonterősítő hatásáról is elhíresült. Kiváló immunerősítő és antibakteriális hatású, ezáltal véd a kisebb fertőzésekkel szemben. Gyulladáscsökkentő és szabályozza a pajzsmirigyműködést. Pompás zsírégető hatású a fehér tea, így a fogyókúrázok egyik kedvenc teája. A fehér tea káliumtartalma rendkívül magas, ami az egészséges izomműködést segíti elő. A nyomelemek közül a fehér tea nikkel, króm, mangán és vastartalma jelentős. A vas jelentősége a vérszegénységben, a króm a vércukorháztartásban játszik kiemelkedő szerepet, illetve a mangán a csontanyagcserével kapcsolatban játszik fontos szerepet. További részletek »
Fekete áfonya
A fekete áfonya termése a látás és számos szembetegség pompás gyógynövénye. A feke­te áfonya különösen az ideghártyát, azaz a szem fényérzékeny részét segíti alkalmazkodni. Sokszor használták farkasvakság megszűntetésére vagy erős fény okozta látászavar ellen. A hajszálereket, azaz kapillárisokat erősítő tulajdonsága elősegíti a szem vérellátását. A fekete áfonya az ideghártya-betegségek gyógyításában és megelőzésében is kiemelkedő szerepet játszhat. A fekete áfonya az időskorban kialakuló látáscsökkenést okozó beteg­ségeknél is hatásos: az egyik a sárgafolt-elfajulás, amely az ideghártya középső táján, az éleslátásért felelős terüle­tet érintő fokozatosan súlyosbodó betegség; a másik a szürke hályog, azaz a szemlencse elhomályosulása.

Fekete áfonya

További részletek »
Fekete áfonya és a vérkeringés
A fekete áfonya termésében antocianidin, vitaminok, cukrok és pektinek, levelében pedig speciális savak, quercetint, katechint, tannint és irridoid található. Legfontosabb gyógyszerészeti hatóanyaga az antocianid, amely rendkívül erős antioxidáns, stabilizálja a kollagénrostokat, megakadályozza a vérlemezkék összetapadását, valamint a gyulladást okozó anyagok, például a hisztamin felszabadulását.
Mivel a fekete áfonyában található antocianidinek javítják és ápolják a hajszálerekben és általában az erekben a vérkeringést, a gyü¬mölcs kivonata kiváló lehet azoknak, akik rossz a vérkerin¬géstől szenvednek. Tagadhatatlan hatása miatt a visszér és az aranyér kezelésére is használják, különösen terhesség idején, amikor ezekre a betegségekre fokozott a hajlam. Azok az emberek, akiknél könnyen alakul ki véraláfutás, szintén hasznát vehetik a A fekete áfonyának nincsen mellékhatása, még hosszan tartó, magas dózis esetén se jelentkeztek tünetek, így nyugodt szívvel szedjük, hiszen kifogástalanul biztonságos.

Fekete áfonya, a látáskárosodás, a visszér és a cukorbaj ellenszere

Tovább olvasom »
További részletek »
Fekete áfonya gyógyhatása
A fekete áfonya az erika- vagy hangafélék családjába sorolandó és Észak-Európából származik. Havasi, alpesi tájak és középhegységek savanyú talajú tölgyerdőinek, bükköseinek, fenyveseinek legfinomabb gyümölcsének számít. A fekete áfonya bogyóit bátran fogyasszuk, csupán magjai okozhatnak problémát az érzékeny gyomrúaknak. 100 gramm áfonya megközelítőleg 42 kalóriát tartalmaz. A fekete áfonya gyógyhatását a mirtillinnek köszönheti meg, ami kifogástalan antioxidáns hatású. Ennek az összetevőnek hála a szabad gyökök által károsodott sejtek regenerálódhatnak. További részletek »
Fekete nadálytő
A növény gyökeréből készült kivonatot gyomor- és bélfekély, valamint csonttörések gyógyítására használják belsőleg, külsőleg borogatásnak zúzódásokra, sebekre, visszérgyulladásokra alkalmazzák. A növény leveleiből készült tea légzőszervi megbetegedések, hasmenés, ízületi gyulladások, már- és epehólyag-bántalmak gyógyítására szolgál.
Fenilalanin
Az idegsejtek és az agy közötti jelzések átviteléhez szükséges vegyületek (neurotranszmitterek) képződésében vesz részt. Az l-fenilalanin a szervezetben átalakul norepinefrinné és dopaminná. Ezeket izgalmi idegingerület-közvetítőknek (transzmittereknek) is nevezik, hiszen fokozzák az agy többféle képességét. A központi idegrendszerre gyakorolt hatása révén fájdalomcsillapító. Mérsékli az éhségérzetet, és fokozza a nemi vágyat. Növeli az életerőt (vitalitást), az éberséget, a szellemi frissességet. Javítja az emlékező- és a tanulási képességet, valamint a kedélyállapotot, ezért kiváló lehet depressziósoknak. Fájdalomcsillapító hatását elsősorban migrén, menstruációs görcsök és ízületi gyulladás (arthritis) esetén érdemes igénybe venni. Az éhségérzet csillapítása főleg fogyókúrázóknak hasznos. Mivel fokozza a szexuális késztetést, potenciazavarban is előnyös lehet.
Fokhagyma
A fokhagyma (Allium sativum) gyógy-, és fűszernövény, melynek gumója fogyasztható. A gyógyhatását többnyire az a 100 kéntartalmú vegyület adja, amelyeket a hagymagerezdek tartalmaznak. Napjainkban a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a rák elleni hatását vizsgálják. Az érelmeszesedés megelőzésére és gyógyítására az egyik leghatásosabb szer a fokhagyma. Értágító, vérnyomáscsökkentő hatása is bizonyított (metíl-allil-triszulfid). A fokhagymaértágító hatása főleg az agy, a szem és a láb szívtől távol eső, szűkült erein, az úgynevezett perifériás ereken érvényesül. Emiatt jótékony hatású bizonyos típusú fejfájás esetén. A tápcsatorna fertőzéseire (hasmenés, bélhurut) ugyancsak jó hatással lehet.

Fokhagyma

További részletek »
Folsav
A folsav (B9-vitamin), a B-vitaminok csoportjába tartozik. Az emberi szervezet minden növekedési-fejlődési folyamatában kulcsfontosságú elem. A folsavhiány a leggyakrabban előforduló hiánybetegség az iparosodott nyugati országokban. Jó folsavforrások a zöldleveles növények – így a saláta is – a teljeskiőrlésű termékek, diófélék, paradicsom, tojássárgája, és a máj. Fény, hő és oxigén hatására gyorsan elbomlik. Rendkívül fontos a folsav fogyasztása azoknak a nőknek, akik gyermeket szeretnének, vagy már gyermeket várnak. További részletek »
Forskolin - Coleus forskohlii
A Coleus forskohlii egy ősi ayurvédikus gyógynövény, amelyről a legújabb kutatások kimutatták, hogy az aktív hatóanyaga, a forskolin, nagy szerepet játszik számos sejtfunkcióban, beleértve a hisztamintermelés megakadályozását, az izmok ellazítását, tiroid funkció növelését és a zsírégetés felgyorsítását. Ma már mind szélesebb körben használják a sportolók, mivel növeli az energiaszintet, teljesítményfokozó hatású, elősegíti az izomtömeg növekedését s úgy képes csökkenteni a test zsírtömegét, hogy közben növeli az izomtömeget. Nagyban megnöveli a regenerálódást, csillapítja az izomgörcsöket, értágító hatású. Jótékony hatású az organikus szervekre, a csontokra és csontvelőre, a vízháztartásra, a kötőszövetekre. Ennek eredményeképpen pedig hozzájárul a test egészségesebbé válásához. csökkenti a betegségre való fogékonyságot. A coleus hatóanyaga, a forskolin kontrollálja a hisztamin és egyéb gyulladást okozó anyagok termelődését is, például a vérlemezke-aktiváló faktorét, melynek köszönhetően hatásosan lép fel az asztma, az ekcémák és egyéb allergiás reakciókkal szemben. Ezen túlmenően a forskolin ellazítja a simaizmokat (szív és tüdő), ezzel is bizonyítva, hogy hatásos az asztmával szemben, valamint a menstruációs görcsök, angina, irritált bél szindróma, húgyúti fertőzések és magas vérnyomás ellen. Bebizonyosodott az is, hogy a coleus használata előnyős lehet a szívproblémák esetében is, és ezáltal az ezekkel összefüggő tüneteket is enyhítheti, mint például a magas vérnyomás vagy az izomgörcsök. Mivel növeli a véredény átmérőjét, csökkenti a vérnyomást serkenti a vérkeringést.
További részletek »
Fügekaktusz
A Fügekaktusz (Opuntia ficus-indica) egy virágot és termést érlelő kaktuszféle, melyet már évszázadok óta használnak a Mexikóban élő őslakosok különféle betegségek kezelésére. Vadon a sivatagszerű körülményeket kedveli, de számos európai országban is termesztik. A növény fogyasztása csökkenti a cukorbetegség és a túlsúly kialakulását. Fehérjéket, vitaminokat és hasznos ásványi anyagokat is tartalmaz, illetve a méregtelenítésben is segítségünkre lehet. A fügekaktusz rendszeres fogyasztásának köszönhetően csökkenhet a koleszterinszint és a vércukorszint, javul a máj és a vese működése; sok vitamint, ásványi anyagokat és fehérjét tartalmaz. További részletek »
Fűrészpálma, törpepálma
A fűrészpálmát elsősorban a 40 feletti férfiak esetében alkalmazzák a prosztata gyógyítására, valamint a jó indulatú prosztata megnagyobbodás kezelésére, mert szabályozza az extra tesztoszteron mennyiséget. Amerikai törpepálma egyéb elnevezései: törpepálma, fűrészpálma, szabalpálma, saw plametto. A fűrészpálma bogyója kiváló vizelethajtó- és nyugtatószer, nőknél az emlők fejletlensége esetén is alkalmazható. Alkalmas a fűrészpálma bogyója a húgy utakkal és a nemi szervekkel összefüggő komplikációk kezelésére. Régebben a fűszerpálmát számon tartották még szexuális stimulánsként és afrodiziákumként is, melyet a libidó javítására használtak mind a nők, mind pedig a férfiak egyaránt.

Fűrészpálma

További részletek »