Az Echinacea purpurea (bíbor kasvirág) ismert gyógynövény, hatóanyagainak köszönhetően aktiválja a szervezet aspecifikus védekező rendszerét. A gyömbért hagyományosan, megfázás megelőzésére, illetve tüneteinek enyhítésére javallják.
Élvezze Ön is a rózsa és a hibiszkusz virág kellemes aromáját a mindennapok során!
A Yerba Mate erősítheti a szervezet immunreakcióit és növelheti a betegségekkel szembeni ellenálló képességet.
Az akácvirág jó köhögéscsillapító hatású, de használják még hurut ellen és túlzott gyomorsav-termelődés esetén.
A benedekfű jó emésztés- és étvágyjavító hatású, gyomorsav-elválasztást fokozó szer, és alkalmazzák a népi gyógyászatban epehajtóként is.
Influenza, megfázás esetén, nagyobb betegségből való gyógyulás támogatására, emésztő- és bélrendszeri gyulladásoknál, időskori legyengült szervezet erősítésére.
Gyógyhatása: sebkezelés, emésztést elősegíthető, nőgyógyászati problémák, nyugtató, csillapító.
Emésztést elősegítő, görcsoldó, szélhajtó, gyulladáscsökkentő hatású gyógynövény. Enyhe antibakteriális, valamint vérzéscsillapító hatású. Hurutos gyomor- és bélbetegségek kezelésére és megelőzésére alkalmazható.
Serkenti az emésztést, és gyakran alkalmazzák fejfájás, álmatlanság, alvászavarok esetén is. Enyhíti az idegességet, így idegerősítőként kiváló gyógynövény.
Gyógyhatása: Köszvény, magas vérnyomás, pangásos szívelégtelenség, szénanátha, menstruációs fájdalmak, skorbut, levele vér-, és vesetisztító…
A nagy csalán talán a legerősebb vértisztító növény, ezért tisztítókúrák, böjtök hatékony és kedvelt gyógynövénye.
A diólevél-tea gyomor- és bélbetegségek kezelésére, hasmenés és székrekedés ellen egyaránt jó lehet. Általában rendbe teszi a rendellenes gyomor- és bélműködést és ha az embernek nincs rendben a gyomra, elmegy az étvágya a diólevél teának étvágyjavító hatása van, erősíti, kondícionálja a gyomrot.
A diólevél-tea gyomor- és bélbetegségek kezelésére, hasmenés és székrekedés ellen egyaránt jól alkalmazható.
Teája kiváló étvágyjavító és epeműködést serkentő, de használják görcsoldóként és bélféregűzőként is. Zsíros ételek fogyasztása során serkenti az epe termelődését.
A kamillában előforduló illóolajok főleg gyulladáscsökkentő hatásúak. A kamillás gőzölés enyhíti a köhögést és a vírusos, illetve bakteriális légúti fertőzések tüneteit.
A szárított virágokból készített forrázata vízhajtó, enyhe hashajtó, húgyúti betegségek ellen használják.
Kiválóan tisztítja a testet, méregteleníti és védi a májat, hatásos epehólyag-gyulladás esetén, jótékonyan hat a gyomor-, és bélrendszerre.
Kiválóan tisztítja a testet, méregteleníti és védi a májat, hatásos epehólyag-gyulladás esetén, jótékonyan hat a gyomor-, és bélrendszerre.
A közönséges galaj teája jó vértisztító, ajánlott vese-és prosztata bántalmakra, pajzsmirigy alul- és túlműködésére is eredményesen használható.
Feszültségoldó, nyugtató, segít áthangolni a pozitív gondolkodásra, alkalmas a migrén és az ideges fejfájások leküzdésére is, jelentősen csökkentheti a fáradtságot. Mérsékeli a depressziót, segít az álmatlanság, a túlérzékenység, a mélabú, a hirtelen hangulatváltozások, az idegesség és a feszültség felszámolásában.
A Lósóska tea javallott hasmenés megszüntetésére és hatékony lehet kórokozó baktériumok ellen.
A mezei zsurló elsőrendű vízhajtó hatású, reuma, köszvény, ízületi gyulladás esetén.
Köhögés, torokfájás, aranyér, hasmenés esetén. Teáját bélhurut és légcsőhurut ellen, izzasztó és vizelethajtó hatása miatt fogyasztják.