A Rhodiola rosea gyökere (ugyancsak használatos neveken: rózsagyökér, aranygyökér) elsősorban a Távol-Keleten, Kínában és Szibériában, de Európában is, pl. a vikingek és - számos feljegyzés szerint - a görög orvosok által használt és nagy becsben tartott herbárium. Elsőként felismert és ma már tudományosan is igazolt hatása az állóképességet, a fizikai és a mentális (kognitív) funkciót jelentősen serkentő hatása.
A Rhodiola rosea (sarki gyökér; aranygyökér) új adaptogén gyógynövény, amely a
multivitaminok és ásványi anyagok komplex formulái mellett hatékony, de szelíd fegyver a stressz-ellenes anyagok arzenáljából. Az aranygyökér antioxidáns hatással bíró tápanyag, melynek köszönhetően gátolja a szervezetben zajló káros oxidatív folyamatokat, védi a sejteket, elősegíti azok megfelelő működését.
A Rhodiola rosea a következő tudományosan dokumentált vagy egészségügyi előnyökkel rendelkezik:
Harminc éves kutatómunka után tekintélyes mennyiségű bizonyíték gyűlt össze arra, hogy a Rhodiola Rosea adaptogén tulajdonságai által képes megelőzni a betegségeket.
A legújabb orosz és amerikai kutatások alapján kiderült, hogy a Rhodiola rosea kivonat adaptogén hatással bír; azaz képes enyhíteni a stressz okozta káros élettani hatásokat, mint amilyen pl. a szívműködési zavarok jelentkezése, csökkent immun-működés, vagy épp a depressziós állapot kialakulása. A Rhodiola rosea gyökere tehát méltán kapta az aranygyökér megnevezést “aranyat érő”, a test és a lélek épségét szolgáló hatásai miatt.
A Rhodiola rosea "tudományos" története az 1960-as években kezdődött, amikor orosz kutatók - épp a népi megfigyelések okán - alapos kémiai és klinikai vizsgálat alá vetették a gyökér kivonatát. Sikerült bizonyítaniuk, hogy a Rhodiola rosea kivonata valóban fokozza a testi és szellemi teljesítményt. Nehéz fizikai munkát végző dolgozók, űrhajósok és élsportolók esetében azt találták, hogy azok fizikai teljesítőképessége 18-25%-kal nőtt egy hónapos kúraszerű alkalmazás után. Más kísérletek során pedig kimutatták, hogy az aranygyökér a szellemi (kognitiv) képességekre is pozitív hatást gyakorol. Ennek már néhány hétnyi fogyasztás után érezhető a hatása.
Ezen kívül több olyan hatással rendelkezik, amelyek pozitívan befolyásolják a szervezet működését. Antioxidáns hatással bíró tápanyag, melynek köszönhetően gátolja a szervezetben zajló káros oxidatív folyamatokat, védi a sejteket, elősegíti azok megfelelő működését. A rózsagyökér másik igen fontos tulajdonsága, hogy hozzájárul a keringési rendszer egészséges, normális működéséhez, és a sejtek oxigénnel és tápanyaggal való ellátottságához.
Az Aranygyökér kivonata fokozhatja a testi és szellemi teljesítményt. Antioxidáns hatással bíró tápanyag, melynek köszönhetően gátolja a szervezetben zajló káros oxidatív folyamatokat, védi a sejteket, elősegítheti azok megfelelő működését.
Az Aranygyökér - Rhodiola Rosea - egy adaptogén gyógynövény, amely jelentős antioxidáns hatása mellett, az energiaszintet is növeli a szervezetben, továbbá stressz- és depresszió ellenes hatású.
Az Aranygyökér egy adaptogén gyógynövény, amely jelentős antioxidáns hatása mellett, az energiaszintet is növeli a szervezetben, továbbá stressz- és depresszió ellenes hatású.
Stressz? Fáradékonyság? Depresszió? A növényt évszázadok óta használják szorongás, fáradékonyság és depresszió kezelésére.
Ma már tudományosan is igazolt hatása az állóképességet, a fizikai és a mentális (kognitív) funkciót jelentősen serkentő hatása.